Ege Hasret Gazetesi

19 AĞUSTOS’TA BÜYÜK BULUŞMAYA DAVET. MURAT DAĞI BİZİMDİR. KİMSE BİZİM ELİMİZDEN ALAMAZ

19 AĞUSTOS’TA BÜYÜK BULUŞMAYA DAVET. MURAT DAĞI BİZİMDİR. KİMSE BİZİM ELİMİZDEN ALAMAZ
13 Ağustos 2019 - 13:49

Banaz Ziraat Odası BaşkanıEtem Erdem‘in organizasyonunda Murat Dağının üstü Altından değerlidir, Murat Dağı Yok Olmasın konulu Muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı Öz Hanedan Restorantta gerçekleştirildi

Havamıza suyumuza çevremize Tarım Alanlarımıza saip çıkmak için Muhtarlarımızın bilgilendirildiği toplantı Muharlarımızdan tam destek gördü.

Banaz Ziraat Odası BaşkanıEtem Erdem organizasyonundaki Kahvaltıya Uşak Milletvekili Özkan Yalım , İl Genel Meclisi Üyesi Kürşat Ceylan, Banaz Muhtarlar Derneği Başkanı Remzi Taşçı, CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Halil Arslan, Banaz Şöförler Odası Başkanı Ahmet Tümer, İYİ Parti Banaz İlçe Başkanı Muzaffer Bardakçı, Banaz Avcılar Derneği Başkanı Yaşar Ahmet Aslan, Banaz Belediye Meclis Üyeleri Ülkü Erdem ve Kürşat Kaçargil ile çok sayıda muhtar ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri katıldı

Toplantı da açılış konuşmasını yapan Ziraat Odası Başkanı Etem Erdem den sonra Banaz Muhtarlar Derneği Başkanı Remzi Taşçı ve İl Genel Meclis Üyesi Kürşat Ceylan’da kısa birer destek konuşması yaptılar.

Uşak Milletvekili Özkan Yalım yaptığı konuşma da; Bu konunun kesinlikle siysi açıdan ve ekonomik açıdan hiç bir rantı yoktur. Altın madeni açılmasına karşı değiliz, doğamız bozulmadan sağlığımız riske girmeden bu madenlerin açılmasına karşı değiliz.

Murat Dağı nın özellikle Banaz gibi yerleri olumsuz yönden tam etkisi altına alacağı, Menderes havzası, Gediz Nehri, Eskişehir, Bilecik’e kadar su veren oksijen kaynağımızın ve çamlarımızın bulunduğu bu yerde madenin açılmasının milyonlarca ağacın kesilmesine neden olacağı gibi suyumuzun zehirlenmesi ve havamızın kirlenmesine büyük etki edeceğini belirtti.

ÇED Raporunun 2019 da Kütahya Valiliği tarafından verildiğini belirten Yalım, Murat Dağında kimler çocuklarımızın geleceğini engelleyeceklerini sanıyorsa, yanılıyorlar. Çocuklarımızın geleceği için başımızı bu yola koyduğumuzu herkes bilmeli ve emin olmalı dedi.

BÜYÜK BULUŞMA: Milletvekili Yalım, Başta Kütahya MHP Milletvekili olmak üzere birçok bölge Belediye Başkanının bu konunun savunucusu ve destekçisi olduğunu vurgulayarak teşekkür etti ve gerekirse gece gündüz orada yatacağız ve 1 tane bile olsa çam ağacımızı kestirmeyeceğiz. 19 Ağustos’ta bölgeye gelecek bilirkişi heyetinin vereceği karar hayati anlam taşımaktadır. Tüm halkımızı geleceğimiz açısından 19 Ağustos’da geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Ramazan Taylan’ın sunduğu kısa bilgilendirme den sonra Murat Dağı Yok Olmasın Platformu BaşkanıFunda Öz Akcura,sinevizyon gösterisi ile Murat dağının önemine dair önemli bilgiler verdi ve katılımcıları konu hakkında aydınlattı.

Toplantı toplu çekilen bir anı fotoğrafı ile son buldu.

..

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle