Ege Hasret Gazetesi

Bağımsız Türkiye Partisi Uşak Kadın Kolları Başkanı Havva ÇAKIN’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi Uşak Kadın Kolları Başkanı Havva ÇAKIN’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
08 Mart 2021 - 7:29

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)Uşak Kadın Kolları Başkanı Havva Çakın 8 Mart Dünya kadınlar günü sebebiyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

Çakın, şunları söyledi; “Tüm kadınlarımızın ve dünya kadınlarının gününü kutluyorum. Kadınahak ettiği değeri verecek olan sistemin Merhum Prof.Dr. Haydar Baş beye ait olan “Milli Ekonomi Modeli” sistemi olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti. MEM, insanin doğuştan gelen temel haklarını ve kadının toplumun temel taşı olduğunu ortaya koymuştur. Kapitalist düşüncenin aksine, özgür olan kadın çalışmak zorunda olan kadın değildir. İstedigi zaman çalışabilecek, çalışmak istemediği takdirde de kimseye ihtiyaç duymadan asgari bir gelire sahip olan kadın özgür bir kadındır. Evinde ailesine ve çocuklarına vakit ayıran onların ihtiyaçlarını karşılayan kadında gerçek manada çalışmakta ve bir kamu hizmeti yapmaktadır. Bu bağlamda kadın insan emekçisidir. Bu hizmeti karşılığında sosyal devlet tarafından maaşa bağlanacaktır.

Milli devlet modelinde kadının geçimi garanti altına alındığı için kadının evi dışındaki toplumsal alanda çalışması sadece tercih meselesi haline gelecektir.

Ve günümüzde temeli ekonomik sebepler olan, kadın istismarına aile içi şiddete de son vermektedir. Bu vesile ile aile kurumu koruma altına alınarak hem iyi nesillerin yetişmesi hem de milletin bekası sağlanmaktadır.

BTP Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş’ın “Her kadın kendi adıyla marka olacak” dediği kadın platform projesini canı gönülden destekliyor ve Türk Kadınının layık olduğu değere kavuşması için Hüseyin Baş’la “var bi hayalimiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle