Ege Hasret Gazetesi

Beydağ’da Parklar Ağaçlandırılıyor

Beydağ’da Parklar Ağaçlandırılıyor
15 Nisan 2022 - 7:01

 

Beydağ Belediyesi bahar aylarının yaklaşması ile mahallelerde bulunan park ve çocuk bahçelerinde kurumuş ağaçların yerlerine yenilerini dikerken yeni açılan parklarda ağaç ve yeşillendirme çalışmalarına başladı.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar; Atatürk, Cumhuriyet ve Beyköy Mahalleleri’ndeki parklarda incelemelerde bulunarak ağaç dikim çalışmalarını yakından takip etti. Başkan Yılmazlar konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlçemizde mahallerde bulunan parklarda ağaçlandırılması gereken eksik yerlere yenisi ve kurumuş olanların yerlerine yeni ağaç dikimlerini gerçekleştiriyoruz.  Yıldız ve Korgalı Sokaklardaki yeni açılan parka çocuklar için oyun grupları, ve yetişkinler içinde oturup dinlenebilecekleri bir ortam kazandıran Başkan Yılmazlar, daha yeşil ve ferah bir ortam için ağaçlandırma çalışmaları da bir an önce tamamlanacak.” Dedi

Ayrıca Beyköy Mahallesi’ndeki mahallenin eski muhtarlarından merhum Nuri Yurtseven adını taşıyan Yurtseven Parkı da ağaçlandırılarak yeşillendirildi.

Başkan Yılmazlar, ilçedeki yeşil alanların parklara dönüştürülerek park sayısını artırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle