Ege Hasret Gazetesi

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL’un ABD Başkanı Biden’in “Ermeni Soykırımı” ifadesini kullanmasına istinaden yapılmış açıklamadır.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL’un ABD Başkanı Biden’in “Ermeni Soykırımı” ifadesini kullanmasına istinaden yapılmış açıklamadır.
25 Nisan 2021 - 11:48

​1915 Ermeni tehcirinin arkasındayız ​ ​Biden Uluslararası hukuka ve insan hakları beyannamesine göre Türk toplumuna karşı kin ve nefret suçu işlemiştir. Arşivlerdeki Hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan Türkiye 1915 te Ermenilere soykırım yapmıştır demek, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve milletine karşı, dünya toplumları nezdinde, kin ve nefret tohumları atmıştır. Mahkemeye gidilmesi gerekir. Vatanımızı, milletimizi, korumak için başka yol yok ise elbette devletimiz gerekli tedbiri alacaktır. ​ Tehciri planlayan Enver paşayı, tehciri icra eden Talat paşa ve Bahattin Şakiri de rahmet ve minnetle anıyoruz. Doğu Anadolu’da ermeni çetecilerin yaptığı katliamların önüne geçmek adına yapılan tehcirin bu gün suç, soykırım olarak Türk Devletinin önüne koyanların hedefi ancak, kendi kirli tarihlerini bastırma çabasından bir şey değildir. Balkanlarda Türklere karşı yapılmış olan soykırımın bir benzerinin Anadolu’da yaşanmasının önüne geçmek için yapılmış olan Ermeni tehciri bir soykırım değil, tedbirdir. Türk milleti savaşta bile olsa sivil vatandaşa masuma zarar vermemiştir, vermez, el kaldırmaz. Türklere karşı husumetinizden kaynaklanan bu açıklamaları eminiz ki kendiniz bile inanmıyorsunuzdur. ​ ​1915 te yapılan tehcir ortamı bu gün de olsa eminiz ki, devletimiz aynı tedbiri alacak ve uygulayacaktır.1915 tehcirini, Nazi Almanya’sının Yahudilere yaptığı soykırımla bir tutularak Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışan ABD başta olmak üzere bazı batı ülkeleri, 1. Dünya savaşında Türkleri sırtından vurmak için silahlandırdıkları Ermeni çetecilerin hedefine ulaşamadıklarından rahatsız olsalar gerek ki, bu gün bu kadar çaba içerisindeler. 1. Dünya savaşında Türkiye’den kaçıp Rus ordusuna katılan bazı Ermeniler ve Doğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere ülkenin pek çok köşesinde gerilla savaşları başlatan Anadolu’da katliamlar yapan Ermenilere seyirci mi kalınsaydı. ​ ​Tarih boyunca mazlumların sığındığı millettir Türk Milleti. Tarih boyunca; Yahudileri korumuş kabul etmişiz. Iraktan kaçanlar Türkiye’de, Suriye’den kaçan 5 milyondan fazla insan Türkiye’de. Neden İran’da, Arabistan’da, değil? ​Bilgi ve belgelere dayanmadan Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak için siyaseten alınmış bu ve benzeri kararlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletine karşı yapılmış en büyük haksızlıktır. ​ ​Ermeni katliamında hayatını kaybeden isimli isimsiz bütün şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ahmet DOĞRUYOL

Birlik Sağlık Sen Genel

25.04.2021

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle