Ege Hasret Gazetesi

BTP UŞAK İL TEŞKİLATI SOKAK HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.

BTP UŞAK İL TEŞKİLATI SOKAK HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.
19 Aralık 2020 - 21:20

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Uşak İl Başkanı Halil İbrahim Çakın, Kadın Kolları Başkanı Havva Çakın, Basın Sözcüsü Nesrin Açıkgöz Ve Akile Uğur Uşak Sokak Hayvanları Koruma Derneğini ziyaret ederek mama bağışında bulundu.

Uşak Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu ziyarette bulunan BTP Teşkilatını teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi. ” Hayvan haklarına yönelik 5199 sayılı kanun kapsamında hayvana yönelik işlenen suçların cezai yaptırımlarının çok cüzi para cezalarının olduğunu ve dolayısıyla bu yasanın yetersiz kaldığını belirtti. En kısa zamanda gerçek manada Hayvan haklarını koruyan yasaların çıkmasını istiyoruz.” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Çakın ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “BTP iktidarında Milli Ekonomi Modelini hayata geçtiğinde bir tek aç kalmayacak Milletimizin bir eli yağda bir eli balda olacak” dedi

BTP Uşak Kadın Kolları Basın sözcüsü Nesrin Açıkgöz ise; “Hayvanları Sevmeyen insanı da sevemez Toplumumuzda hayvan haklarını korumak ve hayvan sevgisini oluşturmak için, ilköğretimden başlamak üzere müfredata alınıp ders olarak okutulmalıdır. Çocuk yaşta bu sevgiyi aşılarsak çok daha duyarlı ve Sevgi dolu bir toplum oluruz”

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e ait olan Milli Ekonomi Modeli kitabını hediye etti.

Açıkgöz sözlerine şöyle devam etti:  “Kısacası Milli Ekonomi Modelinden söz etmek gerekirse dünyada tek bir insan, tek bir canlı aç kalmasın diyerek yazılmış bir Ekonomi Modelidir. Milli ekonomi Modeli çevreci bir model onun için Ekolojik dengeyi korumak devlet eliyle yapılacaktır. Sosyal devlet projelerimiz kapsamında dar ve orta gelirli vatandaşının cebine para koyarak tüketim kabiliyetini artırmak arz ve talep dengesini oluşturmayı sağlar. Böylece halkına adil bir gelir dağılımını sağlamayı hedefler. Bunların hayata geçmesi de; Ev hanımı maaşı, çocuk maaşı, vatandaşlık maaşı, asgari ücretin yükselmesi ile sağlanacak. Açıkçası Milli Ekonomi Modelinde sosyal devlet milli devlet projeleriyle tüm insanlığın Problemlerinin nezdinde hayvan hakları ve çevre sorunlarına da çözümler projeler üretilmiştir. Bu sistemin hayata geçmesi yeryüzünde adil ve barış içinde yaşayacağımız anlamına geliyor. Yani insanlar, içinde hayvanlarında olacağı adaletli bir yaşam ortamı sağlanacak. Veteriner Hekim Nebahat Avcu hanım efendiye Bağımsız Türkiye Partisi Uşak İl Teşkilatı olarak kendilerine zaman ayırıp kabul ettikleri için teşekkür ederiz . Bundan sonraki çalışmalarında maddi manevi destek olacağız.” diyerek konuşmasına son verdi.

Ziyaret sonunda BTP Uşak Kadın Kolları Basın sözcüsü Nesrin Açıkgöz, Merhum Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e ait olan Milli Ekonomi Modeli kitabını hediye etti.

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle