Ege Hasret Gazetesi

Emeğine sahip çık !!!!!

Emeğine sahip çık !!!!!
28 Haziran 2020 - 0:30

Sevgili okurlarım bu hafta sizlere emekten bahsetmek istiyorum.Emek neydi? Emek hırsızlarına dur diyelim..

Öncelikle emeğin kelime anlamını bilmeyen insanlar var ne yazık ki ??? hem emek vermeyi savunup hem de emeğin takdirini yapmayıp bir de emek harcamadiği halde başkasının emeğine sahip çıkanlardan bahsedelim.

Emek ;“Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü ;uzun yorucu özenli çalışma” anlamına geliyor.Emek; mal veya hizmet üretimi sırasında ortaya konan İNSAN kaynağıdır..insanların fiziksel enerjilerini üretimde kullanmaları emeği oluşturan başlıca öğedir…Anlamından da anlaşıldığı üzere emek bizim için çok değerli ve önemlidir. Günümüzde maalesef ki hem iş yaşantısında hemde siyasi alanlarda birçok emek hırsızı var. Sanırım vicdan her insan da yok.öyle olaylarla Karşılaşıyoruz ki ekmeğimizden olmamak için susuyoruz.Susmayın kimsenin emeğinizin üzerine konmasına müsade etmeyin. Siz yorulup didineceksiniz onlar ohhh sefasını sürecek… Yaptığınız herşeyin dimdik arkasında durun makam için mevki için ne kimsenin kuyusunu kazın ne de yalakalık yapın dik duruş size kısa vade de belki birşey kazandırmıyormuş gibi gelir ama uzun vade de kazanan siz olursunuz.kimseden korkmayın aman o benim üstüm aman o benim abim ablam demeyin savunun kendinizi.Emek sizin alın teriniz.Hırsızlıklar için de en ayıp olanıdır emek hırsızlığı.Bu hırsızlığı yapanlar bilgisi, kültürü ve zekası ile birşey elde edemeyip kompleksli  bir ruh hali ile yapar bunu.Çünkü ne olursa olsun kendisi beceremeyecektir bunu bildiği için sizin yaptığınızı alıp kendi yapmış gibi üstlerinize götürür ve sizide kötüleyerek yapar bunu.Önünüzü kesmek için herşeyi yaparlar.. Emek en yüce değerdir değerli dostlarım.İşçinin emekçinin hakkını çiğneyenler gün gelir ağır bedeller öder.

Marka olmak için değil İNSAN olmak için çaba gösterin.Çünkü parası verildikten sonra satın alınamayacak hiçbir marka yoktur.Şu unutmamalıdır isimler hep geçicidir kalıcı olan kurumlardır ve siz hep emeğinize çabanıza sahip çıkın susmayın!!!!! Egonun sebebi CEHALETtir.Ne kadar çok Bilgi o kadar düşük ego; ne kadar AZ Bilgi o kadar yüksek ego….Egolu insan en tehlikeli insandır.Hep en doğruyu kendisi bilir en iyisini kendi yapar aşağılama sizi küçük düşürme bütün herşeyi yapabilmeyi kendinde bulur.Bu tarz insanlar için inanılmaz üzülüyorum toplumda böyle yer edinilmez.Ne kadar birleştirici ne kadar ılımlı olursanız o kadar çok sevilirsiniz.Yaptığınız herşeye sahip çıkın kimsenin sizi ezmesine sizin yaptıklarınıza sahip çıkmasına izin vermeyin.Bir de yalakalıkla ve kötüleyerek bir yer edinmeye çalışan insanlar var.Hırslarınızın kurbanı olmayın.Siz ne kadar engel olmaya çalışsanız da emek veren er ya da geç hakkı olanı alır.Bugün menfaati için emeği satanlar yarın neler yapmaz ki!!!!! Çok beğendiğim bir cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

“İnsanları suça, şiddete ,kıskançlığa, bencilliğe ve her türlü ahlaksızlığı iten şey, AKIL ,AHLAK ve ADALET süzgecinden geçmemiş vahşi duygularıdır…“

Bazı insanlar iyilik edene iyilik ederler, onlar eşek huyludur.

Bazı insanlar Kötülük Edene kötülük ederler, onlar köpek huyludur.

Bazıları iyilik edene dahi kötülük ederler, onlar yılan huyludur.

Bazı insanlar ise kötülük edene dahi iyilik ederler.İşte bu iyilerin yoludur……Bir yerde  Ekip varsa her şey güzel Ama ben anlayışı varsa hiçbir şey olmaz!!!! BEN değil BİZ olduğumuz güzel günler için emeğine sahip çık…

Güzel yüreğinizden öperim ❤️

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle