Ege Hasret Gazetesi

GELECEK KAYGISI ve MÜLTECİLER

GELECEK KAYGISI ve MÜLTECİLER
30 Temmuz 2021 - 20:18

MÜLTECİ SORUNU

Merhaba Sevgili Okurlarım,

Ülkemizde her gün yeni bir olay olduğu için artık yazmakta zorlanıyorum desem abartmış olmam. İnsan olarak kalbim ağrıyor, üzülüyorum. Gündemi takip etmekte zorlanıyor insan.
Neyse sözü fazla uzatmayalım. Gelelim sınır kapılarımızın sürekli açık olup sürekli göç alan canım ülkeme.
Suriyeliler, İranlılar derken şimdi de Afganlar…
Ülkemizde büyük bir güvenlik sorunu varken son yıllarda ülkemize gelen Suriyeli mülteciler tamamen buralara yerleşmişken, şimdi denetimsiz bir şekilde memleketimize giriş yapan bu Afganlılar da nereden çıktı?
Tamam savaştan kaçan mültecilere gerçekten üzülüyorum ama öncelikli olarak da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Türk halkına üzülüyorum. Bu vatan bizim. Bu vatan toprakları nice kanlar dökülerek, bedeller ödenerek alındı.Kimse topraklarından kaçmadı kadın erkek çoluk çocuk demeden savaşıldı.
Cennet vatanımda gençlerimiz işsizken, gelecekle ilgili kaygılarımız büyükken, insanlar açlık sınırının altında yaşarken, gitgide fakirleşen toplumumuza inanın çok üzülüyorum.
Bizler bu haldeyken, içlerinde kadın ve çocukların bulunmadığı, âdeta bir ordu gibi ellerini kollarını sallayarak ülkemize giren şu insanları izlemek sinirlerimi bozuyor. Ve bu insanlar ülkeye girer giremez esnafımıza ve vatandaşımıza saldırıyor olay çıkarıyor amaç ne, amaç ne gerçekten?
Memleket olarak İhtiyacımız olan tek şey ilim, irfan. Bırakın artık biat etmeyi. Sadece kendi beynimizi geli

ştirerek, okuyarak eğriyi doğruyu bulabiliriz. Araştıralım. Burası bizim topraklarımız. Vatanımıza toprağımıza sahip çıkalım. Ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak ülkemde mülteci istemiyorum( Bu arada asla ırkçı bir insan değilim ve bu dünya da acı duyan her insanın acısını yüreğimde hissediyorum).
Tüm gençler gibi ben de geleceğimiz için inanılmaz endişeliyim. Ülkemizi yönetenlerin bu önemli konuya ciddi ve kalıcı çözümler bulmalarını istiyorum.
Herkesin vatanında sağlıkla yaşadığı, güzel günler görmeniz dileğiyle.

Özlem AVCI

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle