Ege Hasret Gazetesi

Grip Aşısında Sıkıntı Bitmiyor

Grip Aşısında Sıkıntı Bitmiyor
23 Ekim 2020 - 10:26
Açıklamaların aksine Vatandaşlarımızın uzun süredir merakla beklediği grip aşısı tartışması, aşıyı kimlerin alabileceğinin  e-nabız üzerinden açıklanmasıyla maalesef sona ermedi.
Grip aşını 81 yaşındaki vatandaşa ödemeyip, 55 yaşındaki vatandaşa ödemesi, kalp nakli olan kişiye ödemeyip, yalnızca şeker hastalığı olan kişiye ödemesi çelişki.
Daha önce aşı yok diye aşı olmak için girişimde bulunmayan vatandaşlarımız, aşı geldi açıklamasıyla aile hekimlerimizin kapısını aşındırıyor.
e-nabız uygulamasını özellikle yaşlı hastalarımızda kullanmakta zorluk çekmektedir.
Pek çok kronik hastalığı olan vatandaşlarımız grip aşısı yaptıramamaktatır. Geçmiş yıllarda risk gurubunda olan pek çok hasta bu yıl risk gurubunda sayılmamıştır.
Kanser hastalarının, diyabet hastalarının, kronik pek çok hastalığı olan vatandaşların aşı yapılacak  risk grubunda kabul edilmemesi sağlık çalışanıyla vatandaşlarımızı da karşı karşıya getirmiştir.
Bildiğimiz kadarıyla ülkemize getirilen grip açısının yetersiz olmasından dolayı aşı yaptıracak vatandaşlarımıza kriter getirilmiştir. Ancak televizyon ekranlarından aşı getirdik aile hekiminize başvurabilirsiniz açıklamaları özellikle aile hekimlerimize zorda bırakmaktadır. Aile hekimlerine başvuran vatandaşlarımızın yaklaşık  %90 ına aşı yapılmamaktadır.
Çözüm öncelikle kendi aşımızı kendimizin üretmesidir.
23.10.2020
Ahmet DOĞRUYOL
BİRLİK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI
Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle