Ege Hasret Gazetesi

HAYATIMIZIN GERÇEKLERİ

HAYATIMIZIN GERÇEKLERİ
01 Şubat 2021 - 22:53

Merhaba sevgili okurlarım :
Son 1 yıldır adeta kabus gibi bir hayat yaşıyoruz. Hastalıklar depremler … Bu kabus ne yazık ki daha  da sürmeye devam edecek gibi görünüyor. Öncelikle covid 19 ile ilgili biraz görüşlerimi yazmak istiyorum. Zaman zaman görülen salgın hastalıklar geçmişe baktığımızda da aynı şekilde olmuş. En az 3 yıl etkileri görülmüş. Ben de yaptığım çoğu araştırmalara göre 2023 yılına kadar bu hastalıktan kurtulamayacağımız.Aşı, işe yaramayacak bence çünkü; alınan aşı sayısı çok az herkese yetmiyor ve virüs sürekli mutasyona uğruyor. Nasıl ki grip aşısı hep bir yıl önceki virüsün aşısı olduğu gibi bu da aynı şekilde. Ayrıca aşının yan etkileri de çok fazlaymış bazı sağlık çalışanı arkadaşlarımdan aldığım görüşlere dayanarak söylüyorum.Bence yapmamız gereken tek şey kurallara uyarak bağışıklık sistemini güçlendirmek.. Zamanla aşı mı bu hastalığı bitirecek yoksa bir ilaç bulunup normal grip gibi atlatacağımız bir hastalık mı olacak göreceğiz. Ama bu hastalıkla ilgili bazı gerçekler de ortaya çıkacak gibi . Ortaya çıkan bu virüsün aynı zamanda çözümünün de  olduğunu birçok kaynaktan okudum. Zaman herşeyin ilacıdır deyip zamana bırakmak lazım …….
Gelelim deprem konusuna;
İzmir depremi fazlaca canımızı yaktı sevdiklerimizi kaybettik, yapıların ne kadar kötü olduğunu gördük ve şu sözü bir kez daha hatırladık “Deprem can almaz kötü yapılan binalar can alır”.
Yine İzmir beşik gibi neredeyse her hafta bir deprem oluyor. Benim merak ettiğim şu:
Neden hala önlemler alınmıyor? Neden kurumlar her binaya tek tek ölçüm yapmıyor?
Neden deprem eğitimleri verilmiyor? Ne kadar daha canımız yanacak? Artık bence devlet büyükleri siyaseti rantı bıraksın öncelikle hastalıklarla ve depremlerle ilgili çalışmalar yapsınlar önce “İnsan Canı ve Sağlığı” düşüncesiyle yönetsinler heryeri. Sürekli gündem değiştirilerek bazı gerçekler unutturuluyor… Sizin de görüş ve yorumlarınız çok önemli benim için lütfen sizde yorumlarınızı yazımın altına yazın…
Güzel yüreklerinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum

Özlem Avcı

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle