Ege Hasret Gazetesi

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
26 Temmuz 2019 - 13:25

UŞAK DERİ KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İLE

EGE ÜNİVERSİTESİ DERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Bölgemizde faaliyet gösteren deri sanayicilerimizin teknik sorunlarına Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında somut çözümler üretmek, Deri Mühendisliği Bölümünde deri ihracatçılarının ihtiyacı olan fiziksel ve kimyasal analizlerin yapıldığı laboratuvarın imkanlarından yararlanmak, bölümün araştırma ve geliştirme çalışmalarının sanayicilerimize aktarılmasını sağlamak amacıyla, Bölgemiz ile Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Deri Mühendisliği Bölümü ile işbirliği protokolü imzalandı.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yrd. Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Deri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Behzat Oral Bitlisli, Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahall ı ve Bölge Müdürü Dr. Cavit Kahya’nın katıldıkları protokol imza töreninde ; Üniversite-Sanayi işbirliğini somut çalışmalar hayata geçirilmesi, deri sektörünün ihracattaki payının arttırılması, deri sanayicilerinin sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespit edilerek birlikte çözüm üretilmesi gerektiği ifade edildi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Nisan 2020’de İzmir’de, tüm Türkiye’de ses getirecek, deri sanayicileri ile icra makamlarının ilgisini çekebilecek geniş kapsamlı bir kongre düzenlenmesi için çalışma başlatacaklarını belirtti.
Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İbrahim Karahallı; en önemli sorunun atıkların geri kazanımı ve bertarafı olduğunu, deri sanayicilerinin üretim maliyetlerinin düşürülmesine yönelik çalışmalara ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi ve üniversite ile işbirliğinin faydalı sonuçlara getireceğini sözlerine ekleyerek Ege Üniversitesi Rektörüne ve Deri Mühendisliği Bölümü Başkanına teşekkürlerini sundu.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle