Ege Hasret Gazetesi

İSTANBUL’DAKİ KARAHALLILAR İFTARDA BULUŞTU

İSTANBUL’DAKİ KARAHALLILAR İFTARDA BULUŞTU
10 Nisan 2022 - 23:25

Merkezi İstanbul’da bulunan Karahallılar Vakfı, Ramazan ayı münasebetiyle bir iftar programı düzenledi. İBB Denizköşk Sosyal tesislerinde düzenlenen iftar programına 400 kişi katıldı.

İstanbul Uşaklılar Vakfı üyeleri de 60 kişiyle iftara katılmak suretiyle destek verdi. İftar programına katılanlar arasında; İBB Başkanvekili Hüseyin Aksu, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Uşak Belediye Başkan Yardımcıları Durmuş Akkaya ve Hikmet Karaman, Egeliler Birliği Dernek Başkanı Hüseyin Reşit Öz, Uşaklılar Vakfı başkanı Şakir Ersin Kutluay, Muğlalılar Dernek Başkanı Mustafa Ertürk, Karahallılar Vakfı kurucu başkanı Prof. Dr. Servet Karahan, Ulubeyli akademisyenler Prof. Dr. Ahmet Demir ve Prof . Dr. Ömer Şimşek ile çok sayıda davetli bulunmaktaydı.

İftar öncesi sahneye çıkan İTÜ Konservatuarı öğrenci topluluğu tasavvuf musikisi örneklerinden oluşan bir sunum yaptı. İftar yemeğinin ardından sırasıyla; Karahallılar Vakfı başkanı Azmi Aysal, Uşaklılar Vakfı başkanı Şakir Ersin Kutluay, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Prof. Dr. Servet Karahan, İBB Başkanvekili Hüseyin Aksu birer konuşma yaparak programla ilgili duygu ve düşüncelerini aktardı.

Programın son bölümünde Karahallılar Vakfı halk oyunları ekibi sahneye çıkarak Ege oyunlarından oluşan bir gösteri sergiledi. İftar programı sonrası yapılan sohbetler geç saatlere kadar sürdü.

Haber Foto: Mehmet Çolak

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle