Ege Hasret Gazetesi

İYİ PARTİLİ CESUR: AVUKATLARINA DOKUNMAYA KALKTIĞINIZ DEMOKRASİYİ ÖLDÜRÜRSÜNÜZ

İYİ PARTİLİ CESUR: AVUKATLARINA DOKUNMAYA KALKTIĞINIZ DEMOKRASİYİ ÖLDÜRÜRSÜNÜZ
06 Temmuz 2020 - 12:04

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, “çoklu baro” teklifi görüşmelerine katılmak için Meclis kapısında nöbet tutan baro başkanlarına destek verdi. Cesur, “Avukatlara dokunmaya kalktığınız zaman ülkenin atardamarlardan birini kesersiniz ve demokrasiyi öldürürsünüz” dedi.

Baro başkanlarının Çankaya kapısında gece boyunca tuttukları nöbete destek veren Cesur, Amasya, Düzce ve Trabzon baro başkanları ile bir araya gelerek bir açıklama yaptı.

Çoklu baro teklifi ile demokrasinin ve hukukun katledildiğini, teklifin anayasaya aykırı olduğunu savunan Cesur, “80 baronun 78 tanesi eğer ses çıkarıyorsa buna sese kulak vermek lazım” dedi.

Mücadeleye devam edeceklerine vurgu yapan Cesur, şunları söyledi:

“Hukuka ve demokrasiye büyük bir müdahale var. Hukuk herkese lazım. En çok bugün bunu katledenlere lazım. Yarın bu günleri ‘Keşke yapmasaydık’ diye arayacak olanlar onlar. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Milletin iradesinin üstüne çıkamayacaklarını görecekler. Bu ülkenin avukatlarına dokunmaya kalktığınız zaman atardamarlardan birini kesersiniz ve demokrasiyi öldürürsünüz. Demokrasiyi öldürürseniz yarınlara hiçbir şeyiniz kalmaz. Yarın PKK kendi barosunu kurduğu zaman ne yapacaksınız?

Baroların bölünmesine yeltenildiği bu durum tamamen anayasanın ikinci, üçüncü, on birinci maddesine aykırı. 80 baronun 78 tanesi eğer ses çıkarıyorsa buna sese kulak vermek lazım. 51 sene önce kurulmuş barolar birliği bu kadar darbeler, ara rejimler olmuş hiçbirinde barolar birliğine dokunulmamış.”

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle