Ege Hasret Gazetesi

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Kuzey Makedonya’da temsilcilik açıyor.

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Kuzey Makedonya’da temsilcilik açıyor.
02 Haziran 2020 - 12:15

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler artan ve gelişmekte olan işbirlikleri ve temaslar sebebiyle organizasyon yapılarında değişiklik yapma kararı aldıklarını açıkladı.
Dernek Başkanı Birol Özkardeşler “K.Makedonya ile Türkiye arasında tarihten gelen bir geçmişimiz var. İki ülke arasındaki ekonomik,siyasi ve kültürel alandaki ilişkiler devamlı artmaktadır.Bizimde Ata topraklarımız olması vesilesiyle K.Makedonya ile aramızda bir gönül bağı bulunmaktadır. Derneğimizin kurulduğu 2006 yılından buyana K.Makedonya ile Belediye,STK, Üniversite ve Meslek Örgütleri ile bir çok işbirlikleri ve faaliyetlerimiz bulunmaktadır.Bu işbirliklerini daha sağlam temellere dayandırabilmek için K.Makedonya’da yönetim kurulu olarak temsilcilikler oluşturma kararı aldık.
K.Makedonya’da yaşayan çok duyarlı Makedonya Türkleri bulunmaktadır .Bu çalışmalarda gönüllülük esasına dayanan ancak profesyonel bakış açısıyla hareket edecek temsilcilerimizle birlikte olmak bize heyecan veriyor.K.Makedonya’da
Dr.Öğr.Gör.Emel Hamza Şerif (Resne),
Türkolog-Sınıf Öğretmeni Fatime Liman (Radoviş) ve İş İnsanı-Belediye Meclis Üyesi Risto Josev (Tikveş) ile işbirliği içinde olacağız.Yeni faaliyetlerimiz ile gönül köprülerimizi
sağlamlaştıracağız.Coronavirüs pandemisi ile kapanan sınırların açılmasıyla K.Makedonya’ya giderek partnerlerimizle bir araya geleceğiz ve yol haritamızı belirleyeceğiz.Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Bir tek şeye ihtiyacımız var o da çok çalışmak,gerisi teferruattır.K.Makedonya’da ilişkilerimize güç verecek partnerlerimizle çok teşekkür ederiz.” dedi.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle