Ege Hasret Gazetesi

İZMİR VALİSİ SAYIN EROL AYYILDIZ’ IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İZMİR VALİSİ SAYIN EROL AYYILDIZ’ IN KURBAN BAYRAMI MESAJI
13 Ağustos 2019 - 8:46

Milletimiz başta olmak üzere tüm İslam Âleminde yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği dini bayramımız Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülke ve millet olarak güvenli ve huzur içinde geleceğe ilerlerken, idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramı’nın bölgemizde ve Müslüman âleminde yaşayan tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını, rahmetinin ve bereketinin de sıkıntılardan kurtuluşa vesile olmasını diliyorum.

Kurban, Rabbimize, birbirimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele yakın olmak demektir. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Bu düşünceden hareketle Rabbimizin müjdesi olan bu bayramı fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla bir araya gelmeli, sevgi ve merhamete muhtaç, yaşlı, yetim, garip ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız. Bayramımızı sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yaşandığı, bizleri birleştiren, bütünleştiren, kardeşliğimizi pekiştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma başta olmak üzere, manevi duygularımızın en üst seviyede yaşamalıyız.

Bayramın coşkusunu ve mutluluğunu insanlık ailesinin bütün üyeleriyle, bütün kardeşlerimizle birlikte yaşanabilirse anlamlıdır; fakat yaşadığımız coğrafya başta olmak üzere dünyanın muhtelif yerlerinde büyük acı ve ıstırap yaşayan, zulme ve haksızlığa uğrayan mağdur ve mazlum din kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz. Bu zulmü yapanlar şunu bilmelilerdir ki Türkiye Cumhuriyeti dünyanın neresinde olursa olsun mazlum ve mağdur olanların hamiliğini üstlenmekte ve onları yalnız bırakmayacaktır. Dolayısıyla bugün açlık, yoksulluk ve şiddet sarmalının bertaraf edilmesinde üstümüze düşen görevi vazife olarak görmekteyiz. Biz ülke olarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ruhu bu coğrafyada olduğumuz sürece, kardeşlik ruhu dipdiri ayakta kalacak ve uzanamadığımız hiçbir el kalmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin, değerli mesai arkadaşlarımın, saygıdeğer İzmirli hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bu bayramda yolculuk yapacak ya da trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına özenle uymalarını önemle rica ediyorum tüm sevdiklerinizle hayırlı bir bayram geçirmelerinizi diliyorum. Bu bayramın barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hakim olduğu bir dünyanın inşasının vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle