Ege Hasret Gazetesi

Kadın derneklerinden özel 19 Mayıs kutlaması Balkonlarda İstiklal ve Gençlik marşlarını okuyacaklar

Kadın derneklerinden özel 19 Mayıs kutlaması Balkonlarda İstiklal ve Gençlik marşlarını okuyacaklar
19 Mayıs 2020 - 18:42

İzmirli kadın dernekleri 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve spor bayramının 101. Yıl

dönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi karantina dolayısıyla 19 Mayıs kutlamasını da balkonlarda coşku ile kutlayacak olan kadın dernekleri üyeleri Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sonsuza kadar sahip çıkacakları mesajı verdiler. Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe şubesi öncülüğünde Tülay Aktaş Güçbirliği, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği ve Ege Kadın Buluşması Platformunun destekleriyle bir kutlama planı oluşturduklarını dile getiren Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe Şubesi Başkanı Mesude Öney, gençlerimiz ve Atatürk konulu serbest videolar paylaşarak farkındalık yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

Balkonlarda kutlama

Mesleğinde başarılı kişilerle gençleri internet üzerind

en toplantılar gerçekleştirerek bir araya getirdiklerini anlatan Öney, “Bu buluşmada Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Duygu Akın ve Murat Yener moderatör olarak görev aldılar. Bu yıl tıpta mükemmellik ödülünü olan Teksas Tech Üniversitesi Nefroloji Bölüm başkanı Prof. Meryem Tuncel, Atatürk üzerine araştırmaları ile tanınan yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Elçin Yılmaz, Devlet Tiyatrosu Oyuncusu ve Aktör Mustafa Şen, Ses Sanatçısı ve İzmir’in elmas çocuğu olarak bilinen Ersin Faikzade ile bir araya geldik. 19 Mayıs’ın önemine dikkat çeken konuşmalar yaparak, müzikler eşliğinde Türk gençliğine armağan edilen bu özel günü kutladık. 19 Mayıs Salı günü de her bir dernek kendisine bir kutlama sitesi veya apartman seçecek ve bu mekanların balkonunda önce istiklal marşı sonra gençlik marşı okunup zeybek oynayarak kutlamayı sürdüreceğiz. Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği Başkanı Fatoş

Dayıoğlu, İzmir Kadın Kuruluşları Başkanı Huriye Serter ve Ege Kadın Buluşması Platformu Başkanı Şengül Baysak ile birlikte tüm İzmirlileri yarın saat 12 00 de balkonlara davet ediyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene” diye konuştu.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle