Ege Hasret Gazetesi

KAPALI ÇARŞAMBA PAZAR YERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZ

KAPALI ÇARŞAMBA PAZAR YERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZ
02 Mart 2022 - 19:43

İl Başkanımız Sayın Şener TOKÖZ Burada toplanmamızın nedeni;

Tarihi kapalı Çarşamba Pazarımızın geçen sene üstünün bakımsızlıktan dolayı bertaraf olmasını onun üstüne bir çivi bile çakılmamasından dolayı esnafımızın düştüğü durumu göstermek, bir farkındalık yaratmak maksadıyla kamuoyu ile paylaşmak. Biz buranın üstünün bir an evvel bedediye tarafından yapılmasını sağlamak için pazar esnafımızın yanında olduğumuzu belirterek buranın detaylarını paylaşmak üzere sözü; Belediye meclis üyemiz Selçuk TOKER’e bıraktı.

Belediye meclis üyemiz, Sayın Selçuk TOKER sözlerine; Sayın il başkanım, değerli iyi parti belediye ve il genel meclis üyesi arkadaşlarım ve basınımızın güzide temsilcileri, daha öncede söylediğimiz gibi biz iyi parti olarak uşak halkının bize verdiği görev üzere halkımızın dertlerini sıkıntılarını dile getirmek ve menfaatlerini korumakla mükellefiz. Iktidarlarin kaliteli hizmet sunması güçlü, mücadeleci ve bilinçli bir muhalefetten geçer. Biz iyi parti grubu olarak halkımızın yaşadığı sıkıntıları mecliste, sokakta ve her yerde dile getirmeye devam edeceğiz. Bugünkü bulunduğumuz yer, Uşak’ın var olduğu günden beri Çarşamba pazanı olarak anılan genel bir pazar yeridir.

Uşak ili ve çevre illerdeki üreticilerin ve pazarcıların ürünlerini sergilediği, halkın büyük ilgi gösterdiği sebze, meyve, süt ve süt ürünleri, balık ve konfeksiyon ürünlerinin bir arada pazarlandığı, Çarşamba günleri dışında da birçok esnafın yerleşik olarak haftanın her günü sergi açtığı çevremizde az görülen kapsamlı bir halk pazaridir. Sarayaltı mahallesinde bulunan bu Pazar yaklaşık 13500 m2 dir, pazarın olduğu günlerde çevresinin de kullanımı ile 20,000 m2 lik alanda hizmet vermektedir.

En son 1990 li yıllarda üzeri kapatılıp düzenlenmişti. Son yerel seçimlerde Hem bizim hem de mevcut yönetimin Pazar yerinin modern bir hale kavuşması için projelendirilerek yapılması konusu seçim vaatlerimiz arasında yer aldı. Fakat pazaryeri yaklaşık 1 yıl önce şiddetli rüzgarda, çok şükür ki can kaybının olmadığı çatı malzemelerinin kırılması ve uçmasi sonucu ciddi bir hasar aldı. Bizler Pazaryerinin tamiratının yapılacağını düşünürken, kırılan ve uçan parçaların temizlenmesi sonrası yaklaşık 3000 m² lik alanın çatısı açıldı ve işler durumda olan Pazar yeri tabiri caizse kendi kaderine terk edilerek neredeyse işlevsiz hale getirildi. Şu an kötü hava şartlarına maruz kalan korunmasız, can güvenliği, hijyen, aydınlatma, ve diğer insani faktörler bu pazaryerinde görmek imkansızdır. Özellikle şu an çalışan ve burada yaklaşık 12-14 saat geçiren insanlar gelişmemiş ülkelerdeki insani şartlardan bile çok uzak; yağmur, kar ve soğukla, yaz aylarında da güneşin altında hem ürünleri hem de kendileri ciddi sıkıntılar çekmektedir.

Uşak Belediyesi yönetimi tarafından Pazar yeri ile ilgili çalışmaların yapıldığı, projelerin hazırlandığı söylenmektedir fakat ortada elle tutulur gözle görülür herhangi bir proje yoktur, varsa da gizli tutuyorlar demek ki! Sayın Hemşerilerimiz satilması planlanan Şelale kafeye yaklaşık 2,5 milyon TL harcayan Uşak Belediyesi Yönetimi 1 yıldır projesi hazırlanamayan hålihazırda kullanımına devam edilen Kapalı pazaryerine harcasaydı, bu sürede esnaflarımız ve halkımiz hiç olmazsa olumsuz hava şartlarında rahat ederlerdi. Uşak Belediyesi yönetimine buradan halkımız ve basın mensuplarımız önünde sesleniyoruz. Halka verdiğiniz sözleri yerine getirmek zorundasınız. Söylediğiniz gibi Yeni Pazar yeri projeniz varsa projenizi ve ne zaman yapımına başlanacağını, yoksa da şuan ki pazaryerinin tamiratlarını yapıp insani şartlara uygun hale getirip Pazaryeri ile ilgili planlamalarınızı Uşak halkıyla ve kamuoyu ile paylaşmalısınız. Biz iyi parti grubu olarak bu konunun da takipçisi olacağımızı buradan belirtmek isteriz. Saygılar ve Teşekkürler..

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle