Ege Hasret Gazetesi

KENTLERİ MİMARLAR YÖNETMELİ

KENTLERİ MİMARLAR YÖNETMELİ
04 Kasım 2019 - 8:11

 

SMD İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin gelenekselleşen, “İzmir SMD Mimarlar Kokteyli” Miele’nin ev sahipliğinde düzenlendi.
İzmirSMD-İzmir Serbest Mimarlar Derneği geleneksel hale gelen kokteylini İzmir Kültürpark Tenis Kulübü’nde Miele’nin desteğiyle düzenledi. İzmir’de ki mimarlar arasında sosyalleşmeyi ve birlik olmayı amaçlayan kokteylde Konak Belediye Başkanı Abdul Batur’a ‘Onursal Üye’ yeni üyelere de hoşgeldin plaketi verildi.
120 yıllık beyaz eşya şirketi Miele Elektrikli Aletler Dış Tic. ve Paz. Ltd. Şti’nin son çalışmaları hakkında yaptığı kısa sunumun ardından gerçekleşen törende Mert Uslu (Mert Uslu Mimarlık), İlker Özdel (Dİ Studio Mimarlık) ve Öznur Çakır (Ocado Mimarlık) İzmirSMD’nin yeni üyeleri oldu. Konak Belediye Başkanı Abdul Batur’da mimarlık alanındaki çalışmaları nedeniyle onur üyesi olarak kabul edildi. Gecenin evsahipliğini üstlenen Miele Türkiye Pazarlama Direktörü Özgür Evren Özkök’e de teşekkür plaketi verildi. İzmirSMD Başkanı Hüseyin Egeli, daha güzel günlere yelken açmak üzere İzmirSMD’nin çalışmalarına devam edeceğini söyledi. Serbest Mimarlar Derneği’nin mimarlığı belli bir düzeyde yapan, tasarıma değer veren, mimari etik değerleri-mesleki etik değerleri ön planda tutan ve belli bir tecrübe seviyesini geçmiş olup, gençlerle birlikte piyasadaki diğer bileşenlere örnek olabilen mimarların oluşturduğu bir organizasyon olduklarını belirten Egeli, “Her yıl farklı dönemlerde çok fazla olmamakla birlikte yeni üyeler alıyoruz. Son yıllarda çok daha fazla birlikte olmaya gayret ediyoruz. Bunun mimarlık için iyi bir gelişme olduğunu umut ediyorum özellikle diğer şehirlerden daha efektif, daha yapıcı bir ilişki kurduğumuzu düşünüyorum” dedi. İzmirSMD’nin Onur üyesi olan Konak Belediye Başkanı Abdul Batur ise, kentleri mimarların yönetmesi gerektiğini her zaman söylediğini ifade ederek “Mimarlık mesleği belediye başkanlığında gerçekten bir yol haritası oldu. Kente mimar perspektifi ile bakmak çok daha farklı. Narlıdere’de yaptığımız çalışmalar ile hep bu yönde hizmet üretmeye çalıştık. İddiamızı Konak’ta da sürdürüyoruz iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz, önerilerinize her zaman açığız. Kenti kentliyle, odalarla, sivil insiyatifle beraber yönetmek önemli” açıklamasında bulundu.

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle