Ege Hasret Gazetesi

Kınıyoruz…

Kınıyoruz…
07 Mayıs 2021 - 20:05
Sağlıkta şiddet yapanlara, şiddet yapılmasına seyirci olanlara, şiddeti dolaylı yada doğrudan destek olanlara kınıyoruz…
Öncelikle Saldırıya Uğrayan Arkadaşlarımıza Geçmiş Olsun dileklerimizi iletmek isteriz.
İzmir Karabağlar İlçemizde Aile Sağlığı Merkezimize gelen bir vatandaş İstediği İlacı yazmadı diye, Dr. ve Hemşire arkadaşlarımıza, vatandaş ve yakınları tarafından saldırıda bulunulmuştur.
Aile hekimimize gelen bir vatandaşın istediği ilaç için, Aile hekimi arkadaşımızın “muayene edeyim gerek varsa yazarım” ifadesi karşısında, “ben istiyorsam yazacaksın” şeklinde başlayan tartışma vatandaşın çevresindekileri toplayıp, Aile Sağlığı Merkezine saldırmasıyla sonlandı. Kendilerini korumak için ASM’nin içine kilitleyen Sağlık Çalışanlarımız emniyet güçlerinden yardım isteyerek, emniyet mensuplarımızın yardımıyla kurtulabildi.
Sonuç; saldıra uğrayan aile hekimimiz şikayette bulunmadı. Beyaz kod vermedi. Neden biliyor musunuz? Şikayette bulunsa da, beyaz kod verse de, sonuçta bir şey çıkmadığı için. yıllardır sağlıkta şiddeti önleyin. caydırıcı cezalar için yasal düzenlemeler getirin diye haykırıyoruz. Sağlık çalışanları olarak kimse bizim sesimizi duymuyor. Yada duymak istemiyorlar. Gözler görmüyor. Yada görmek istemiyor.
Daha üç beş gün önce Tepecik Hastanemizde iki Uzman Dr. arkadaşımızı doğum polikliniğinin içinde darp eden vatandaş ifadesi alınıp serbest bırakılırsa sonuç böyle olur. Aile hekimliğinin içinde Dr. şiddet uygulanır, hakaret edilir, hasta iki şahit bulup, olayı lehine çevirip, tazminat alırsa sonuç böyle olur. Yani şiddete uğrayan arkadaşlarımız şikayet etmekten de vazgeçer.
Bir Dr. kolay mı yetişiyor. Sizin gencecik bir Dr. kardeşimizi hayata küstürmeye hakkınız var mı? Elbette yok. Ancak sağlık çalışanları olarak geldiğimiz nokta gerçekten çok acı.
Tüm memurlarımızın esnek çalıştığı, altı saat mesai yaptığı Pandemi döneminde bile esnek çalışmayan, mesaisini tam yapan, sevdiklerine hasret kalan sağlık çalışanlarımızın yanında olmadınız ya daha ne diyelim ki?
Ahmet DOĞRUYOL
Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı
Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle