Ege Hasret Gazetesi

 Özkardeşler; Önceliğimiz Eğitim Olacak

 Özkardeşler; Önceliğimiz Eğitim Olacak
07 Mayıs 2021 - 7:44
İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler “yeni dönemde önceliğimız eğitim olacak” dedi

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği mart ayı sonunda gerçekleştirilen Genel Kurulu sonrasında eğitimle ilgili çalışmalarına hız verdi.

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler ve Başkan Yardımcısı Serpil Güler konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Dernek Başkanı Birol Özkardeşler “30 Mart 2021 tarihinde Genel Kurulumuzu gercekleştirdik.Balkan Kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmanın yanında eğitim ve istihdamla ilgili çalışmalar yapabilmek icin tüzüğümüzü günümüz koşullarına uygun duruma getirdik.Özellikle okul öncesi eğitim alanında deneyimli hemşerimiz Serpil Güler’i yönetimimize dahil ettik. Kendisinin bu konudaki engin tecrübesinden faydalanacağız. Pandemi döneminde çocuklarımızın eğitim süreci olumsuz yönde etkilendi.Okulların kapanmasıyla birlikte Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yerel Yönetimlerle işbirliği protokolleri yaparak satranç, yaratıcı drama, medya okur yazarlığı ve robotik kodlama gibi alanlarda dış mekanlarda çocuklarımıza yönelik eğitimler planlıyoruz.Bu eğitimler çocuklarımızı hem eğitecek hemde eğlendirecek. Konuyla ilgili işbirliği yapacağımız kurumlarla gôrüşmelere başladık. Bu çalışmaların özellikle dernek merkezimizin  bulunduğu Gültepe ve civarındaki çocuklara çok kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz.”

Dernek Başkan Yardımcısı Serpil Güler’de yaptığı açıklamada “Uzmanlık alanım okul öncesi çocuklarımızın eğitimi.Yıllardır çalışmalarını yakından takip ettiğim ve üyesi bulunduğum İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneğimizin eğitim ile ilgili faliyetlerine hız vereceğiz.Derneğimizin kurumsallaşması ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın topluma kazandırılması konusundaki eğitim ve sosyal projelere ağırlık vereceğiz.Gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki Avrupa Birliği projelerine başvurularda bulunacağız . Ardından kadın ve istihdamla ilgili projelerimizi de yaz aylarında olgunlaştırıp sonbaharda bu çalışmalarımızı başlatacağız.Günlük hayatın getirdiği sıkıntıların çözümü noktasında da bir nebzede olsa projeler üreteceğiz. Balkanlıların sesini eğitim alanında bundan sonra daha gür olarak duyuracağız”dedi

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle