Ege Hasret Gazetesi

ÖZTÜRK: ELAZIĞLILARA YAKIŞAN BİR SEÇİM OLACAK

ÖZTÜRK: ELAZIĞLILARA YAKIŞAN BİR SEÇİM OLACAK
19 Haziran 2021 - 0:45

 

Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Adayı Ufuk Öztürk,”Elazığ’ımızın gelenek ve göreneklerini yeni nesillere aktarmak en önemli görevimiz olacak” dedi.

İzmir’in en köklü derneklerinden olan Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Kurul seçimlerinde Ufuk Öztürk Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.Başkan Adayı Ufuk Öztürk,“Seçimlerin İzmir’de yaşayan Elazığlılar için hayırlı olmasını ve hemşerilerimize yakışan bir şekilde yapılmasını temenni ettiklerini” söyledi.

Öztürk, “Derneğimizin bu günlere gelmesinde emeği geçen Başkanlarıma şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca son dönemde başkanlık görevini sürdürdüğü sırada vefat eden rahmetli Başkanımız Muzaffer Acar’ı saygı ve rahmetle anıyorum, mekanı cennet olsun. Derneğimize bir taş koyan ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Elazığ’ımızın gelenek ve göreneklerini yeni nesillere aktarmak bizim en önemli görevimiz olacak

1948 yılında kurulan İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ilin en köklü derneklerinden biri olduğunu söyleyen Öztürk, “ Bu şerefli göreve yogun istek üzerine talip olmak benim için bir onurdur. Elazığ’ımızın gelenek ve göreneklerini yeni nesillere aktarmak bizim en önemli görevimiz olacaktır. Yönetim kurulumuzla beraber bilgi ve birikimlerimizle derneğimizi en iyi yerlere getirme çabası ve gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Bugüne kadar değerli başkanlar ve yöneticilerimiz tarafından aziz şehrimiz Elazığ’ın kültürü ve zenginlikleri ile tanıtılmasına çalıştıklarını söyleyen Başkan Adayı Ufuk Öztürk, “Şehrimiz İzmir’e ve değerli

hemşerilerimize elimizden gelen katkıyı sunmaya çalıştık. İzmir ve Elazığ kardeşlik bağını kahramanımız Şehit Fethi Sekin’de sıkı sıkıya bağladı. Üstümüze düşen sorumluluğu bilinci ile her şeyin hayırlısını dilediklerini” belirtti.

Elazığlılara yakışan bir kongre olacak

Öztürk,” Dernek üyelerini 19 Haziran 2021’de Kültürpark İsmet İnönü Kültür merkezinde 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacak kongreye davet ederek Elazığlılara yakışan bir kongre olacağını”sözlerine ekledi.

 

 

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle