Ege Hasret Gazetesi

Prof. Dr. Haydar Baş Uşak’ta da Anılacak

Prof. Dr. Haydar Baş Uşak’ta da Anılacak
08 Nisan 2022 - 9:33

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), 11-17 Nisan’ı Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma haftası ilan etti. Tüm Türkiye’de düzenlenecek olan  program Uşak’ta da yapılacak.

 

BTP Uşak İl Başkanı Halil İbrahim Çakın konu ilgili olarak şunları dile getirdi;  “Ebedi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın aramızdan ayrılışının üzerinden tam iki yıl geçti. O, fikirleriyle, davasıyla, yetiştirdiği on binlerce öğrencisiyle, eserleriyle çağa damgasını vuran, Hoca “Atatürk’ümüzdü”

O’nu anmak ve anlamak İnsanı sevmektir, sorunlarına çözüm bulmaktır, vatanı bayrağı sevmektir ve iyi bir insan olup tüm insanlığa faydalı olmaktır. O’nu anmak ve anlamak Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımaktır. Ehli Beyti sevmektir ve Allah’a iyi bir kul olmaktır diyen Çakın şöyle devam etti;

“Yıllar önce bizleri uyarıp ülkemiz için ‘zifiri karanlık günler başladı’ demişti. Bugün tam da dediği zifiri karanlığı yaşıyoruz. Bu zifiri karanlıkta kimse yolunu bulamazken, bizler, onun davasının takipçileri, kadrosu olarak onun fikirleriyle, eserleriyle, projeleriyle, partisiyle ülkeyi ve geleceği aydınlatıyoruz. İnsanlığın onun fikirlerine ne kadar muhtaç olduğunu anlamamız için şu iki yıl içinde yaşadıklarımızı hatırlamamız yeterli. Dünya adeta ekonomik bir darboğazın içine saplanmış ve insanlık bu badireden çıkamıyor. Ama onun onlarca ülkede uygulanan Milli Ekonomi Modeli ile dünya bu çıkmazdan kurtulabilir. Kapitalizmin insanlığı sömürdüğü bu vahşi düzenden çıkmanın yegâne yolu Haydar Hocanın Milli Ekonomi Modeli’dir.”

 

“Zifiri karanlıkta deniz feneri gibi parlayan umut ışığıyız”

 

“Bugün parti olarak programımızın tamamı Milli Ekonomi Modeli’nden ve Haydar Hoca’nın fikirlerinden oluşmaktadır” ifadelerini kullanan Halil İbrahim Çakın, “Onun ortaya koyduğu ekonomi modeli, birlik ve beraberlik formülü, Ehlibeyt ve Atatürk açılımları ülkemizi ve insanlığı huzur ve refah içinde yaşatacak formüllerdir. Bizler zifiri karanlığın ortasındaki dünya için deniz feneri gibi parlayan umut ışığıyız. Partimiz ve Genel Başkanımız Hüseyin Baş, “bizim dönemimiz başladı” diyen Haydar hocanın bu ülke ve bu millet için yetiştirip sunduğu son şanstır. Umarım milletimiz bu son şansını da kaçırmaz” dedi.

 

“14 Nisan’da her yerde programlar yapılacak”

 

BTP Uşak İl Başkanı Halil İbrahim Çakın,  Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma programları hakkında ise şu bilgileri verdi; “Aramızdan ayrılışının ikinci yıldönümünde ebedi Genel Başkanımızı, ülkemizin ve dünyanın birçok noktasında düzenleyeceğimiz anma törenleri ile yad edeceğiz.

 

Bu kapsamda 14 Nisan´ı içine alan 11-17 Nisan tarihini bu yıl da Prof. Dr. Haydar Baş´ı anma haftası olarak ilan ediyoruz. 14 Nisan Perşembe günü saat 20:30’da Deniz Düğün Salonlarında  yapılacak programımız  şöyle;

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

Kuran-ı Kerim tilaveti

İl Başkanı  Açılış konuşması

Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı şiirler

Konuşmalar; Gençlik kolları, Kadın kolları, Erkek teşkilatı

Sinevizyon gösterimi ( 30 dak. )

 

Prof.Dr. Haydar Baş hocamızı anma gününde tüm Uşaklı vatandaşlarımızı programıza davet ediyorum. “dedi

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle