Ege Hasret Gazetesi

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ. BİRLİK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI AHMET DOĞRUYOL BASIN AÇIKLAMASI

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ. BİRLİK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI AHMET DOĞRUYOL BASIN AÇIKLAMASI
29 Ekim 2020 - 13:27

Sağlık çalışanlarının yıllık izinleri, emeklilik işlemleri, ücretsiz izinleri durduruldu.
27.10.2020 tarihinde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü yazısıyla COVİD-19 salgın hastalıkla mücadele kapsamında, çalışmaların kesintisiz ve etkin yapılabilmesi için Sağlık Çalışanlarının yıllık izinleri, emekliye ayrılış işlemleri, şua izinleri ve ücretsiz izinleri durduruldu.
Neredeyse kamu kurumlarında çalışan tüm memurlarımızın esnek mesai çalıştığı COVİD döneminde, COVİD-19 la mücadelenin kahramanları öncüleri olan sağlık çalışanların esnek mesai yapamaması, izin kullanamaması, emekli olamaması son günlerde hasta sayılarının artışı yönüyle, olayın vehameti açısından oldukça önemlidir.
Hasta sayılarının kat be kat artması ve pek çok sağlık çalışanımızın COVİD olmasıyla iş yükünün kat be kat arttığı ortamda sağlık çalışanlarımızın tükenmişlik sendromuna doğru sürüklendiğini de lütfen görünüz.
Normal vatandaşlarımızdan COVİD olanlar karantinaya alınırlarken sağlık çalışanlarımızın kesintisiz mücadelesini takdir etmek, çalışanları motive etmek için çaba harcanması gerekirken, neredeyse pandeminin tüm yükünün sağlık çalışanlarının sırtında olması kabul edilemez.
Eğer sağlık çalışanlarımızın izinleri durduruluyorsa, emeklilikleri bekletiliyorsa lütfen personeli motive etmek için çaba harcayın.
Mesela kullandırılmayan yıllık izin karşılığında ücretini ödeyin. Her fırsatta söz verdiğiniz 3600 ek gösterge sorununu çözün. Esnek mesai uygulayarak personelin dinlenmesini sağlayınız. Diğer kamu kurumlarımızdaki memur arkadaşlarımız da COVİD-19 ile mücadelende aktif kullanın. Yarın Geç olmadan Lütfen sağlık çalışanlarımızın sesini duyun.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle