Ege Hasret Gazetesi

SANAYİ VE TEKNOLOJİ İŞBİRLİĞİ KURULU (SANTEK) HAZIRLIK TOPLANTISI BÖLGEMİZDE YAPILDI

SANAYİ VE TEKNOLOJİ İŞBİRLİĞİ KURULU (SANTEK) HAZIRLIK TOPLANTISI BÖLGEMİZDE YAPILDI
07 Aralık 2021 - 8:26

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Kamu, Üniversite ve Sanayi işbirliği ile; il bazında sanayi stratejisini, sanayinin sorunlarını ve çözümlenmesine yönelik önerilerin tespit edilmesi amacıyla ‘’Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK)’’ oluşturulması kararlaştırılmıştır. Bu karar doğrultusunda yılda iki kez toplanacak olan Kurul’un gündemine alınması gereken konuları belirlemek üzere ilk toplantı, 3 Aralık ‘021 tarihinde, Sanayi ve Teknoloji Uşak İl Müdürü Sayın Hakan Topaç Başkanlığında Bölge Müdürlüğümüzde gerçekleştirilmiştir.

Anılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Karahallı, Başkan Yardımcısı Uğur Karaca, Bölge Müdürümüz Savaş Göksal ile Uşak Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Uşak İl Müdürlüğü, TKDK Uşak İl Müdürlüğü, Uşak Sanayi ve Ticaret Odası, Uşak Organize Sanayi Bölgesi, KOSGEB Uşak İl Müdürlüğü’nden temsilciler katılmıştır.

Her ay yapılması kararlaştırılan SANTEK hazırlık toplantısında Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Karahallı; kurumlar sorunlarını tek başlarına çözemediğini, özellikle Hükümet’ten ve bürokrasiden birlikte destek istemenin çok faydalı olacağını, bu toplantılarda Uşak ekonomisine yön veren kurumlar olarak yapılan çalışmaların, projelerin, sorunların ve çözüm önerilerinin paylaşılması gerektiğine işaret etti. Örneğin Bölgemizin en önemli acil sorununun su kıtlığı olduğunu vurgulayan Başkan Karahallı, bölge içi yolların yapılması ve alt yapının yenilenmesi gerektiğini, Bölgenin bu sorunların çözümlenmesi için gerekli mali imkanı olmadığını, büyük ölçekte krediye ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Uğur Karaca ; işçi bulma sorununun giderek büyüdüğünü, kalifiye olmasa da çalışmak isteyen vasıfsız işçileri yetiştirmeye hazır olduklarını, sanayinin iş gücü ihtiyacının karşılanması için Meslek Liselerinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Toplantıya katılan kurum temsilcilerinin önerileri ile SANTEK toplantı gündemine;

*Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanında özel mülkiyete konu olan 100 hektarlık alanın sanayiye açılması için kamulaştırma kredisi alınması,

*Sanayinin önemli sorunlarından biri olan işçi bulma sorununun çözümlenmesi,

*Yeşil mutabakat ve endüstriyel simbiyoz konularına yönelik çalışma yapılması,

* Sanayicilere destek sağlayan kurumların destekler hakkında daha etkin duyuru yapması,

Konularının alınması öngörülmüştür.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle