Ege Hasret Gazetesi

UŞAK BAROSUNDAN BASIN AÇIKLAMASI

UŞAK BAROSUNDAN BASIN AÇIKLAMASI
16 Şubat 2021 - 13:55

Kıymetli basın mensupları hoşgeldiniz.

Bugün acımızın çok yoğun olduğu bir gündeyiz. Bazen kelimelerin kifayetsiz kaldığı zamanlar vardır. Bugün de öyle bir gün. İçinde sivil ve askerlerimizin olduğu 13 vatan evladı hain terör örgütü tarafından hunharca katledilmiştir. PKK’lı teröristler tarafından haince katledilen 13 vatandaşımızın şehit olduğu terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Ordumuz daha önce Fırat’ın doğusunda Barış Pınarı Harekatı’nı gerçekleştirirken Uşak Barosu yapmış olduğu açıklamasında Türk Silahlı Kuvvetlerine tam destek vermiştir. Bazı çevreler bu operasyonu savaş olarak nitelendirmiş ve “Savaşı durdurun” şeklinde talihsiz açıklamalar yapmışlardır. Oysa o gün ordumuz anavatanımızın güvenliğini sağlamak için terörle mücadele etmek amacıyla meşru bir savunma operasyonu gerçekleştirmiştir. Biz o gün de kahraman Mehmetçiğin yanındaydık, bugün de aynı şekilde kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. “Savaşı durdurun” safsataları yapanlarla Uşak Barosu asla bir arada olmayacaktır. Bu böyle bilinmelidir.

Devletimiz bölünmez bir bütündür. Devletimizin bölünmez bütünlüğüne kast edenler büyük bir yanılgı içindedir. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkeyi bölemeyecekler ve emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Bu vesile ile PKK’lı teröristler tarafından hunharca katledilen şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyor, bu terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Av. Emin COŞKUN

Uşak Barosu Başkanı

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle