Ege Hasret Gazetesi

Uşak Belediyesi’nden Arefe Mesaisi

Uşak Belediyesi’nden Arefe Mesaisi
23 Mayıs 2020 - 22:37

  Arefe günü ve Ramazan Bayramı için getirilen sokağa çıkma kısıtlaması Uşak Belediyesi’niharekete geçirdi. Mezarlık ziyareti yapamayacak vatandaşlar adına Kur’an-ı Kerim okutan Uşak Belediyesi ayrıca mezar yerlerini temizleyerek suladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Kovid-19 sağlık tedbirleri kapsamında Arefe günü olan 23 Mayıs Cumartesi ile Ramazan Bayramının son günü olan 26 Mayıs Salı gününükapsayan

sokağa çıkma kısıtlamasınedeniyle bu yıl arefe günü mezarlık ziyareti yapılamayacak. Bu durumsa daima vatandaşının yanında olan Uşak Belediyesi’ni harekete geçirdi.

Arefe günü gerçekleştirilemeyecek olan mezar ziyaretleri nedeniyle Uşak Belediyesi ekipleri vatandaşın bu konuda gönlünü ferahlatacak bir adım attı.

Bu kapsamda Uşak Belediyesi’ne ait ekipler mezarlıklarda temizlik işlemi gerçekleştirdi. Yapılan temizlik işlemlerinin ardından mezarları suladı ve tüm vefat edenler için Kur’an-ı Kerim okuttu.

Başkan Çakın: “Onlar gelemese de biz halkımız adına buradayız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Çakın, “İslam alemi açısından çok önemli bir gün olan Arefe, mezarlık ziyaretleri için de bir vesile olmaktadır. Vefat eden yakınlarımız için Kur’an okuduğumuz ve dualar ettiğimiz bu anlamlı günde, vatandaşlarımız ne yazık kitoplum sağlı için evde kalmak durumunda. Sağlık tedbirleri kapsamında halkımız mezar ziyaretinde bulunamasada onlar adına bizler buradayız.Bugün Arefe gününe özel düzenlediğimiz çalışma ile mezar yerlerini temizledik, suladık ve tüm ölmüşlerimiz için Kur’an okuttuk.” diye konuştu.

“O eski bayramlara yeniden kavuşmak için evde kalma vakti”

Sürecin hızlı bir biçimde normalleşmesi için evde kalmanın, tedbirlere uymanın ve uyarıları yakından takip etmenin oldukça önemli olduğunu kaydeden Başkan Çakın, “Dileriz biran evvel yan yana olduğumuz o eski bayramlara yeniden kavuşuruz. Özlem duyduğumuz o günlere ulaşmak içinse şimdi evde kalma vakti. Kurallara riayet eden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, mübarek Ramazan Bayramı’nın barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.” dedi.

Şehit ailelerine özel izin hatırlatması

Başkan Çakın, öte yandan bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü, şehit ailelerinin, eşlerinin, çocuklarının ve akrabalarının kaymakamlık ve valiliklere bildirimde bulunarak onların aracılığı ile mezarlık ziyareti gerçekleştirebileceğini hatırlattı.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle