Ege Hasret Gazetesi

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER; BAKLİYAT VE HUBUBAT ‘TA STOK LAR YETERLİ

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER; BAKLİYAT VE HUBUBAT ‘TA STOK LAR YETERLİ
21 Mart 2020 - 17:40


2019 hasat mevsiminde yeterli miktarda üretilmiş olan Bakliyat ürünleri başta olmak üzere ET ve SÜT ürünleri gurubunda da yeterli stok kapasite mevcuttur.
İlk vakanın görüldüğü 10 marttan itibaren artan talebe bağlı birkaç ürün de fiyat artışı yaşanmış olsa da bütün vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak yeterli stok, tüccar, sanayici ve devletimizin kurumu olan TMO depolarında mevcuttur.
Son günlerde fiyat artışına maruz kalan Kırmızı Mercimek te sezon sonu bir takvime denk gelmiş olması Kuru Fasulye de ise 2019 hasat mevsiminde rekolte düşüklüğü artan talebe paralel olarak bir miktar fiyatlarda artış görülmüştür.
Diğer bakliyat ürünleri içerisinde yer alan Nohut , Barbunya, Pirinç ve hububat ürünü olan Makarna da ise fiyatlar sakin seyretmekedir.
Unutulmamalıdır ki uzun vadede tüketilecek miktarda ki ürünleri anlık satın almalar , rasyoneliteden uzak bir talep yaratacağından dolayı arz cephesinde panik ve telaşa sebep olabilecektir. Bu durumda netice de serbest piyasa koşullarında ticaret yapan ticaret erbabı içerisinde fırsatcıların türemesine sebep olabilir.
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönlendirmesi ile Uşak Ticaret Borsası kötü gün fırsatçılarını takip etmekte alınan herhangi bir duyum anında, ilgili firmanın stok, mal temin ve pazarlama gibi krtiterleriniyakinen takip etmekte olup gerektiği takdirde alıcı ile satıcı arasında alım satım akdi ni sağlamakla görevlidir.
Yaşamakta olduğumuz salgın hastalık la müadele ve karantina sürecinde halkımızın gıda ihtiyacının karşılanmasını sağlamak, olabilecek yetersizliğe mani olmak adına UŞAK TİCARET BORSASI Alıcı ile Satıcının ticaretlerinin aksamaması için tam mesai açık tutulmakta üyelerimize cevap vermek tedir.
İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreci hep beraber sükûnetle atlatmamız için ilgili otoritelerin ikaz ve uyarılarına riayet ederek virüsün yayılmasının sınırlı çerçevede tutulmasını halkımızdan önemle rica ederim.
Bu dönemde canla başla mesaisine devam eden sağlık çalışanlarımıza sabır ve güç kuvvet temenni ederken rahmete kavuşan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle