Ege Hasret Gazetesi

Uşak’ta Camiler İbadete Hazır -Dezenfekte Uşak Belediyesi’nden, Tedbir Uşaklılardan

Uşak’ta Camiler İbadete Hazır -Dezenfekte Uşak Belediyesi’nden, Tedbir Uşaklılardan
29 Mayıs 2020 - 10:00

Uşak Belediyesi, yarın Cuma namazı ile sosyal mesafeli ve belirlenen kurallara uygun olarak toplu ibadete yeniden açılacak olan camilerde temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Cuma namazı yarın belirlenen noktalarda ve dışarıda kılınacak.

Koronavirüs(Covid-19) pandemisi nedeniyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında toplu namazların kılınamadığı camilerde yaklaşık 2 aylık hasret son buluyor.Camiler yarın kılınacak Cuma namazı ile kademeli olarak yeniden ibadete açılıyor.

Uzun zaman sonra yeniden kılınacak Cuma namazı içinse Uşak Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Toplum sağlığını temin etmek amacıyla,kent genelinde namaz kılınmak üzere belirlenmiş adreslerde Uşak Belediyesi tarafından temizlik ve dezenfekte seferberliği başlatıldı.Özellikle camilerin avluları köpüklü sularla yıkandı.

Tüm ekipleriyle süreç başından bu yana sahada olan ve örnek çalışmalar ortaya koyan Uşak Belediyesi’nden yapılan çağrı ile vatandaşların kurallara riayet etmelerinin önemi vurgulandı.

Uşak Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Uzun süre sonra hemşehrilerimizinyeniden kavuşacağı camilerimizde huzur ve güven içinde namaz kılınabilmesi adına, ekiplerimiz detaylı bir temizlik ve dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. Bizler gereken tedbirleri almış olsak da, unutmayalım ki bulaşıcılığın temelinde sosyal mesafeyi korumamak ve kurallara uymamak yatıyor. Belirlenen kurallar bizlerin ve sevdiklerimizin güvende olması için, sağlığımızı korumak için mevcut. En kısa sürede çok daha güzel günlere kavuşmayı diliyor, bunun için tüm vatandaşlarımıza kurallara uyma konusunda çağrıda bulunuyoruz.” denildi.

NAMAZLAR AVLULARDA KILINACAK

Yarın Cuma namazı itibariyle yeniden kademeli olarak toplu ibadete başlanacak olan camilerde, bir süre daha yalnızca Öğle ve İkindi namazları cemaat halinde kılınacak.Öncelikle cami bahçesi olmak üzere açık alanlar tercih edilecek, mevsimsel koşullara göre öğle ve ikindi namazları cami içinde kılınabilirken, Cuma namazları cami içerisinde kılınamayacak.

Maskelerle namaz kılınacak olan yeni dönemde, hem cami giriş ve çıkışlarında hem de ibadet esnasında sosyal mesafe kuralına uyulacak. Öte yandan tüm vatandaşlar abdestini önceden almış olacak ve kendi seccadelerini getirecek. Cami içerisindeki abdesthaneler ve tuvaletler kapalı olacak.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle