Ege Hasret Gazetesi

UŞAK’TA GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖZEL MENÜ – UŞAK’TA ENGELLERİ KALDIRAN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

UŞAK’TA GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖZEL MENÜ – UŞAK’TA ENGELLERİ KALDIRAN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ
24 Haziran 2021 - 7:39

Uşak Belediyesi önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı.Uşak Belediyesi’ne ait kafe ve restoranlardagörme engelli bireylerin dokunarak algılayabildiği menüler masalardaki yerini aldı.

Toplumdaki dezavantajları ortadan kaldırmak, engelli bireylerin sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak üzere çeşitli projeler hayata geçiren Uşak Belediyesi, kentte faaliyet gösteren sosyal tesislerde kullanılmak üzere Braille alfabesiyle yazılan kabartmalı menüler hazırladı.
AtaparkÇayzade,TiritoğluÇayzade ve Dörtyol Sosyal Tesisler’de kullanılacak olan yeni menüler masalardaki yerini aldı.
Çalışmalarında engelsiz bir Uşak hayal ettiklerini kaydeden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Toplumumuzun her kesimini, her mahallemizi eşit derecede kucaklayan bir hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. Yatırımların en önemlisi kuşkusuz insana yapılandır. Bu anlayış çerçevesinde bir yandan insanımızın günlük hayatını kolaylaştıracak çalışmalara diğer yandan da dezavantajları ortadan kaldıracak projelere büyük bir önem veriyoruz. Şehir dizaynıyla vesunulan özel imkanlarıyla tamamen engelli bireylerimizin günlük yaşantılarını rahatça sürdürebilecekleri bir Uşak inşa ediyoruz.” dedi.

Başkan Çakın, daha önce de görme engelli bireyler için sesli kent rehberi, işitme engelli bireylerin dudakokuyarak birbirleriyle daharahat anlaşabilmesi için şeffaf maske, engelli aracı bakım noktası gibi çeşitli çalışmaları hayata geçirdiklerini hatırlattı.

“Engelleri Kaldırıyoruz” sloganıyla kurulan birim aracılığıyla şehirdeki fiziki yapıyı da gelen talepler üzerine düzenlediklerini kaydeden Başkan Çakın, kamu menfaatini içeren projelerin büyük bir titizlik ve hassasiyetle uygulandığını paylaştı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, birlik ve beraberlik varsa hiçbir şey için ortada “engel”kalmayacağını kaydetti.

Uygulanan çalışma görme engelli bireylerden ve vatandaşlardan da tam not aldı.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle