Ege Hasret Gazetesi

Uzay Kampı Türkiye EMD üyelerini ve çocuklarını ağırladı

Uzay Kampı Türkiye EMD üyelerini ve çocuklarını ağırladı
30 Mart 2022 - 10:22

Uzay Kampında keyifli gün

 

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş (ESBAŞ) iştiraki olarak faaliyet gösteren Uzay Kampı Türkiye, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri ile çocuklarını ağırladı.

Astronotların uzay yolculuğu hazırlıklarında kullandıkları simülasyon aletlerinin çalışma sistemlerini uygulamalı olarak deneyimleyen EMD üyeleri ve çocukları, astronot kıyafetlerini ve uzay mekiklerinde kullanılan özel malzemeleri inceleme imkânı buldu. Hurricane 360 VR simülatörü ile sanal gerçeklik macerası, dijital planetaryumla konum astronomisi, sihirli küre ile güneş sistemini tanıma, uzay istasyonu uçuş görevi gibi takım çalışması, zaman yönetimi ve problem çözme yetkinliklerini geliştirmeye yönelik aktiviteler, keyif ve eğlence dolu anlarasahne oldu.

ESBAŞ yönetimine teşekkür eden EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, ESBAŞ’ın kurucusu, merhum Kaya Tuncer’in vizyoner kişiliğiyle kurulan Uzay Kampı Türkiye’nin Amerika Uzay Bilimleri Sergi Komisyonu Lisansına sahip olduğunu, NASA astronotlarının eğitiminde kullanılan araçlara benzer simülatörlerle eğitim veren, dünyada ABD’de dışındaki tek kamp olarak İzmir’de yer almasının kent için önemli bir değer olduğunu söyledi.

Geleceklerine katkı sunacak

Demircan, “ESBAŞ katma değerli üretim ve ihracat üssü olmanın yanında sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. 7-15 yaş çocuklarımızın uzayla ilgili merak ettiği sorulara yanıt bulacakları Uzay Kampı Türkiyede bunlardan biri. Üyelerimizin çocuklarının burayı görmesinin, gelecek vizyonlarına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Programımız dahilinde tüm üyelerimizin 7-15 yaş grubu çocukları Uzay Kampı Türkiye’yi ziyaret edecek” dedi.

 

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle