Ege Hasret Gazetesi

-ZAFER’ in Desteğiyle Uşak TOBB MTAL’de Nitelikli Bireyler Yetişiyor

-ZAFER’ in Desteğiyle Uşak TOBB MTAL’de Nitelikli Bireyler Yetişiyor
03 Aralık 2021 - 8:17

ZAFER’den Mesleki Eğitime Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Zafer Kalkınma Ajansının (ZAFER) desteğiyle hayata geçirilen “Uşak’ta Mesleki Eğitimle Gelişiyorum, Ülkeme Yetişiyorum” projesi kapsamında Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde güncel teknolojiye uyumlu üç adet atölye kuruldu.

ZAFER, mesleki eğitim altyapısının ve kalitesinin geliştirilmesi amacıyla ilan ettiği Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile her geçen gün daha da gelişmekte olan imalat sanayine paralel olarak mesleki eğitim şartlarının iyileştirilip geliştirilmesini sağlamayı ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda mesleki eğitime sahip nitelikli eleman yetiştirilerek

istihdamlarının sağlanmasına yardımcı olmayı hedefledi. Bu kapsamda desteklenen projelerden

biri de Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Uşak’ta Mesleki Eğitimle Gelişiyorum, Ülkeme Yetişiyorum” projesi oldu.

Proje kapsamında Kaynak Simülatörü Laboratuvarı, PLC Eğitim Laboratuvarı, Temel Otomasyon Kodlama Laboratuvarı olmak üzere üç adet yeni laboratuvar kuruldu. Ayrıca sanayi ile meslek liseleri arasındaki iş birliğini daha verimli hale getirebilmek ve istihdamı arttırmak için 34 öğretmenimize ve 117 öğrencimize kaynak simülatörü eğitimi, PLC ile bir fabrikanın ihtiyaç duyacağı hemen hemen her alanda kontrol ve denetim sağlayabilen cihazların eğitimleri, STEM yaklaşımını baz alan robotik kodlama eğitimi verildi. 25 Kasım 2021 Perşembe günü düzenlenen törenle eğitime katılan öğrenci ve öğretmenlere sertifikaları takdim edildi.

 

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle