Ege Hasret Gazetesi

ZAFER’E Bir Ödül Daha

ZAFER’E Bir Ödül Daha
06 Aralık 2021 - 9:24

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen “Ortak Yarınlar Birlikte Mümkün” Ödül Programında finale kalan Zafer Kalkınma Ajansının Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı – Kendin Yap Hareketi “Gençlerin Yolunu Açanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak kadar o dünyayı daha da güzelleştirecek donanımlı çocuklar yetiştirmek gerekir düşüncesiyle kurgulanarak TR33 Bölgesi İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde hayata geçirilen “Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı – Kendin Yap Hareketi” ile 34 ilçede; 42 sabit ve 6 mobil atölyede robotik kodlamadan endüstriyel tasarıma, dijital stüdyodan geri dönüşüme 34 farklı konseptte 133 alt istasyon oluşturuldu. Bu atölyelerde bugüne kadar 3.566 öğretmene 111 bin adam x saat, 10.418 öğrenciye de 182 bin adam x saat eğitim verildi.

Ajans Genel Sekreteri Veli Oğuz, ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Lider teknoloji ve girişim şirketleri ile sivil toplum kuruluşları ve yerel paydaşlarımız tarafından da desteklenen bu hareket, sistematik bir eğitim ve sonuç odaklı bir dijital dönüşüm projesidir. Geleceğe ve insanlığa ışık tutan çocukların yetişmesine vesile olmak amacıyla çıktığımız bu yolda “Gençlerin Yolunu Açanlar” kategorisinde layık görüldüğümüz bu ödülü almaktan şahsım ve kurumum adına gurur ve mutluluk duyuyorum. “Ortak Yarınların Birlikte Mümkün” olacağına dair inancımızla, himayelerinde faaliyetlerimizi icra ettiğimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüze, Yönetim Kurulumuza, TİSK yönetimi ve çalışanlarına, değerli jüri üyelerimize, Kendin Yap Atölyelerini birlikte kurduğumuz TR33 Bölgesi milli eğitim camiamıza, camiamızın değerli müdür ve öğretmenlerine, atölyelerde sponsor, iştirakçi ve ortak olarak yer alan tüm yerel/ulusal/uluslararası kurum/kuruluş/aktörlere, çalışma arkadaşlarıma, kıymetli paydaşlarımıza ve bizi destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Burası reklam alanı
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle